Niewolnicy życia

Reinkarnacja - rzeczywistość czy złudzenieDzisiejszy świat podaje nam, jak na tacy, setki odpowiedzi na pytanie: co czeka nas po śmierci? Jedną z nich jest wiara w reinkarnację. Czy rzeczywiście jesteśmy skazani na błędne koło tysięcy wcieleń?

Siostra Michaela Pawlik jest jednym z najlepszych znawców filozofii Wschodu w naszym kraju. Przez trzynaście lat mieszkała w Indiach, gdzie studiowała socjologię, zgłębiając swoją wiedzę na temat hinduskiego społeczeństwa.

Drogi Czytelniku! Publikacja, którą pragnę Ci polecić jest wyjątkowa ze względu na bogate doświadczenie życie autorki, jak również z uwagi na treść, będącą prawdziwym kompendium wiedzy o reinkarnacji.

Autorka nie rozwleka tematu, lecz ukazuje najważniejsze wątki dotyczące wiary w wędrówkę dusz. W pierwszych rozdziałach swojej książki sięga ona do korzeni, na których wyrosła współczesna ideologia głosząca metempsychozę. Następne rozdziały traktują o niezgodności wiary w reinkarnację z Objawieniem zawartym w Piśmie Świętym, jak również o niemożności pogodzenia filozofii Wschodu z mentalnością europejską.

Szczególną uwagę należałoby zwrócić na tę część publikacji, która mówi o nieracjonalności opisywanego zjawiska od strony naukowej. Poświęcone temu zostały między innymi rozdziały pt. „Hipotetyczne doznania wielokrotnych wcieleń”, „Kryptomnezja – ukryta pamięć mózgu”, czy wreszcie „Syndrom wielorakiej osobowości i opętanie”. Rozdziały te polecam szczególnie tym, dla których istotną rolę odgrywa racjonalne patrzenie na świat, jak również osobom zwiedzionym pozorną naukowością zjawiska reinkarnacji.

Jeżeli więc nie chcesz zagubić się w labiryncie ideologii jakie świat serwuje Ci każdego dnia – koniecznie przeczytaj tę książkę! A może ktoś z Twoich znajomych usilnie próbuje przekonać Cię, że po śmierci czeka Cię kolejne wcielenie? Potrzebujesz silnych i wiarygodnych argumentów do zbicia jego teorii? Zasięgnij wiedzy od osoby, która żyła pośród wyznawców owej ideologii i doskonale poznała bolączki tego społeczeństwa.

Joanna Chaberska

Joanna Chaberska


Zobacz też


Dodaj komentarz

Kolorem czerwonym oznaczono pola obowiązkowe