Nie bójmy się pragnień…

Podróż pragnieńCzy zastanawiałeś się kiedykolwiek jakie jest Twoje życie? Czy przynosi Ci ono radość i daje satysfakcję spełnienia? Czy w głębi siebie czujesz, że żyjesz pełną piersią, zgodnie z tym co wyśpiewuje Twa dusza? A może powoli odnosisz wrażenie, że każda chwila wymyka Ci się powoli z rąk, że męczy Cię ta codzienna gonitwa i coraz częściej powtarzasz inny refren: „mam już tego dość, nie tak to sobie wyobrażałem…”?

W obecnych czasach, wśród zawirowań i ciągłego pośpiechu, tak łatwo można stracić to co najcenniejsze – własne serce, a zgubić serce to utracić wszystko. Jeśli czujesz, że utknąłeś gdzieś na zakręcie życia, nie ufasz swym pragnieniom i boisz się marzyć… Jeśli w głębi odczuwasz niewypowiedzianą tęsknotę za życiem, którego obraz wiernie nosisz wewnątrz samego siebie – nie wahaj się, to najwyższy czas na Twoją osobistą podróż! Dzięki niej na nowo odnajdziesz swoje serce i odkryjesz jego najpiękniejszy sekret…

W tej intymnej wędrówce pomoże Ci kolejna książka John’a Eldredge’a „Podróż pragnień”. Będzie Ci ona przewodnikiem i drogowskazem, po najgłębszych zakamarkach Twojego wnętrza. Być może idąc za wskazówkami autora odkryjesz, że w głębinach własnego „ja” każdy z nas ma szansę odnaleźć to, za czym od dawna tęskni – pragnienie życia. To ono bowiem niczym bijące źródło, sprawia, że każda chwila wydaje się tak cenna, iż warto uwiecznić ją w pamięci. To najgłębsze pragnienia serca uwrażliwiają nas na piękno świata i Bożą miłość. To one pociągają nas ku afirmacji życia.

Jak wiele więc tracimy tłumiąc, niezauważając, bądź myląc z czymś innym nasze prawdziwe pragnienia. John Eldredge pisze: „Największą ludzką tragedią jest rezygnacja z poszukiwań. Nie ma nic ważniejszego niż życie tkwiące w głębi naszego serca”. Dlatego w trakcie czytania niniejszej pozycji, tak często przewija się myśl, byśmy nie ulegali monotonii i nie popadali w sidła rozpaczy, lecz niestrudzenie poszukiwali w sobie tej wewnętrznej siły danej nam od Boga.

Autor książki przez cały czas zachęca nas byśmy mieli odwagę pragnąć, byśmy otworzyli się na prawdę. I chociaż wiąże się to także z przyjmowaniem bólu (od którego nie uciekniemy), to jednak przekonuje nas że, warto poznawać nasze pragnienia i warto strzec skarbu jakim jest nasze serce. A jak strzec własnego serca? Tego dowiecie się już sami, gdy przeczytacie tę niezwykłą publikację :-)

Zachęcam i szczerze polecam niniejszą pozycję każdemu, kto odczuwa wewnętrzną tęsknotę za prawdziwym życiem. Pamiętajmy, że w tę osobistą podróż, należy zabrać ze sobą otwarte serce i mapę najskrytszych pragnień. Tylko w ten sposób odnajdziemy w nas niewyczerpane źródło życia, o którym zawsze marzyliśmy.

Anna Kuźniar


Zobacz też


Dodaj komentarz

Kolorem czerwonym oznaczono pola obowiązkowe