I Ty możesz być dobrym ojcem

Jak wygrać ojcostwo?„W odległej przeszłości funkcjonował etos rycerski. Mężczyznę obowiązywały: honor, dzielność, szlachetność, prawość (także prawdomówność) i bezwzględny szacunek, opiekuńczość i cześć, słowem ‘rycerskość’ wobec kobiet. Później wzorem Polaka był patriota walczący o wolność z zaborcą, walczący z komunizmem… (…) A dziś? Prawdziwy etos mężczyzny – ojca we współczesnym świecie nie funkcjonuje. Jest za to mnóstwo fałszywych: cynik, brutal, agresor, macho… które nie służą ani szczęściu mężczyzny, ani jego bliskich. Potrzeba stworzenia wizji nowego człowieka i nowych, dających szczęście relacji ‘damsko – męskich‘”.

Większość ludzi posiada błędne i fałszywe rozumienie osoby ojca, miejsca ojca w rodzinie. Dlatego też niniejsza publikacja jest dobrym przewodnikiem po właściwym odczytaniu i zrozumieniu ojcostwa jako najważniejszego powołania każdego mężczyzny. Do tej wyjątkowej roli przygotowuje się on przez całe życie.

Książka Jak wygrać ojcostwo? podzielona jest na 30 rozdziałów, z których każdy stanowi ważną wskazówkę odnoszącą się do ojcostwa. Wszystkie informacje są podane niejako w „pigułce”, co też umożliwia uchwycenie głównej istoty danego zagadnienia. Treści zawarte w poszczególnych rozdziałach odnoszą się do cech dobrego ojca, relacji do dziecka, żony, do obrazu ojca, który ma być obrońcą życia, jak też przewodnikiem w wierze. Autor ukazuje również postać św. Józefa jako wzoru ojcostwa oraz Jana Pawła II, który „wypełniał wszystkie funkcje ojca wobec całego świata”.

Jest to prześlicznie wydana książka, wzbogacona ilustracjami, stanowiąca „podręczne kompendium” wiedzy na temat ojcostwa. Gorąco polecam tę publikację szczególnie wszystkim mężczyznom przygotowującym się do roli ojca, jak też tym już z pewnym „stażem”.

Anna Włodarczuk


Zobacz też


Dodaj komentarz

Kolorem czerwonym oznaczono pola obowiązkowe