Człowiek modlitwy

Modlitwy Jana Pawła IIZnakiem charakteryzującym Jana Pawła II była modlitwa. Ta niewielka książeczka pozwala nam uczyć się od Mistrza. Ojciec Święty powierzał Bogu wszystko, ze wszystkim się do Niego zwracał, dlatego właśnie ta publikacja staje się dobrą propozycją dla nas wszystkich.

Modlitwa może mieć różny charakter: modlitwą można przepraszać, dziękować, prosić… Często brakuje słów i wtedy milczenie staję się modlitwą… Modlitwy w tej książeczce zostały tak dobrane, by każdy mógł się nimi pomodlić. Jest ona również świadectwem tego, że Ojciec Święty w swojej modlitwie pamiętał o wszystkich. Modlił się, a my dziś możemy modlić się z nim za rodziny, za młodzież, za ofiary przemocy, za ofiary Holocaustu, za Naród Polski, za prześladowanych i prześladowców, za ludzi głodujących… Słynne „Totus Tuus” miało wiele wymiarów. Zamieszczono więc również wybrane akty zawierzenia Matce Bożej, w których na nowo można odszukać samych siebie i swoich bliskich.

Dodatkowym atutem tej publikacji są umieszczone przypisy dotyczące miejsc, w których słowa tych modlitw zostały wypowiedziane. Przez chwilę można myślą przenieść się do tamtych chwil i usłyszeć głos Papieża Polaka.

Modlitwy Jana Pawła II mają szczególny charakter. Wczytując się w usłyszane wcześniej słowa można odczytać je głębiej i bardziej osobiście. Słowa użyte przez Ojca Świętego nie zostały wybrane przypadkowo, a ich znaczenia nabierają innego wymiaru. Gdy podczas modlitwy brakuje nam słów, możemy skorzystać z tej publikacji. Daje ona niezwykłą możliwość modlitwy z Ojcem Świętym. Jednocześnie przypomina o tym, co w życiu naprawdę ważne.

Elżbieta Jasińska


Zobacz też


Dodaj komentarz

Kolorem czerwonym oznaczono pola obowiązkowe